Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Jak připevnit tatranský profil

Zvažujete montáž tatranského profilu, ale zatím neznáte všechny svoje možnosti? Tento oblíbený materiál je perfektní volbou do každého interiéru. Určitě i do toho vašeho. Na následujících řádcích se proto společně podíváme na to, jak připevnit tatranský profil.

Zdroj: Bigstock.com

Dobrá příprava je polovinou úspěchu

Před začátkem jakýchkoli prací si připravte povrch, na který plánujete tatranský profil připevnit. Měl by být suchý a zbavený všech nečistot. Myslete také na to, že desky by v dané místnosti měly být nejméně 48 hodin před samotnou prací. Musí se nejprve aklimatizovat. Dřevo tak přizpůsobí své vlastnosti místnosti a ani po delší době nezačne praskat.

Nezapomeňte na dřevěný podklad

Pokud přemýšlíte nad tím, jak připevnit tatranský profil na stěnu, tak si nejprve připravte podkladovou konstrukci. Ta by měla sestávat z dřevěných hranolů umístěných po obvodu stěny, poté pokračujte v rozmisťování uprostřed. Dbejte na to, aby mezi sebou hranoly měly vodorovné rozestupy ve vzdálenosti přibližně 60 cm.

MÁM ZÁJEM O KVALITNÍ TATRANSKÝ PROFIL

Nejdůležitější je první deska

Jakmile máte hotový podklad, přichází na řadu pokládání jednotlivých palubek tatranského profilu. Nikam však nespěchejte a všechno si raději důkladně změřte. Místa, ke kterým chcete desky připevnit, si označte tužkou. Až poté se pusťte do pokládání tatranského profilu. Připevněte ho co nejrovněji. Pokud se spletete už na začátku, přijde celá montáž palubek vniveč.

Zdroj: Bigstock.com

Připevnění tatranského profilu pomocí perodrážky

Desky vždy připevňujte vodorovně perem nahoru. Dřevo tak poslouží jako překážka proti vodě, aby vnikla do interiéru. Použijte k tomu vhodné nářadí. Ideálně hřebíky nebo šroubky. Při upevňování pomocí hřebíků se vyhněte spodní části drážky. Je slabší a nemusela by váš zásah zvládnout. Nevýhodou šroubků je zase to, že jsou vidět. Pokud si je vyberete, nechejte mezi nimi pravidelné mezery.

Každé dřevo potřebuje dýchat

Protože dřevo neustále pracuje, na rozdíl od jiných materiálů vyžaduje více péče. Poskytněte mu dostatek vzduchu tím, že mezi panely a stěnou necháte dilatační mezeru o velikosti 8 mm. Dejte přes ni ukončovací lištu s uchycením na kraji obkladu. Neměla by chybět v místech, kde se jednotlivé obklady spojují.

Zabezpečte desky proti vlhkosti

Pokud se tatranský profil rozhodnete vystavit zvýšené vlhkosti, předem jej impregnujte. Ochráníte ho tak před trvalým poškozením. Vaše cenné desky se totiž mohou vyboulit, nebo dokonce popraskat. Perfektním řešením je impregnační lak IMPRA, který dřevo před nástrahami vody ochrání až 6 let.

Zdroj: Bigstock.com

Oživte svůj domov dřevem

Při pokládání tatranského profilu na stěny místnosti se nemusíte vůbec omezovat. Pokud se vám klasický vzor zdá příliš fádní, inspirujte se cihlami a zkuste překládaný způsob. Není to nic těžkého. Desky v pravidelných odstupech střídejte a interiér zaručeně ožije. Ti pokročilejší z vás si mohou vymyslet vlastní vzor. Postup však zůstává stejný.

MÁM ZÁJEM O KVALITNÍ TATRANSKÝ PROFIL

Záruka nejlepší ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz