Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Borovice

Charakteristika:

Borovice není citlivá na počasí. Roste na rovině, ale i na suchých skalnatých svazích. Její dřevo má výraznou kresbu a nažloutlé, až bílo-červené zabarvení. Borovicové dřevo intenzivně voní a k jeho vlastnostem patří měkkost, lehkost a pružnost. Díky vyššímu obsahu pryskyřice je odolnější vůči vlhkosti. Obsahuje však více suků.

Využití:

S borovicí se můžete setkat v podobě zařízení a nábytku mnohých chat a chalup. Dále se používá pro stavbu vnějších konstrukcí, výrobu tatranských profilů, nosníků a obkladů stěn, oken nebo dveří. Je běžným stavebním materiálem v zahradní architektuře.

Borovice nachází časté využití i jako podlahová krytina, ať už v podobě terasových prken, či podlahových palubek. Borovicové dřevo dobře snáší vlhké venkovní prostředí a déle odolává hnilobě. Má také poměrně vysokou pevnost v ohybu i v tlaku a snese větší zatížení. Při správné impregnaci a péči vydrží i několik desetiletí. Mezi další přednosti borovice pak patří její cenová dostupnost – řadí se mezi levnější jehličnaté dřeviny.

Garancia najlepšej ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz