Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Borovice

Charakteristika:

Borovice není citlivá na počasí. Roste na rovině, ale i na suchých skalnatých svazích. Její dřevo má výraznou kresbu a nažloutlé, až bílo-červené zabarvení. Borovicové dřevo intenzivně voní a k jeho vlastnostem patří měkkost, lehkost a pružnost. Díky vyššímu obsahu pryskyřice je odolnější vůči vlhkosti. Obsahuje však více suků.

Využití:

S borovicí se můžete setkat v podobě zařízení a nábytku mnohých chat a chalup. Dále se používá pro stavbu vnějších konstrukcí, výrobu tatranských profilů, nosníků a obkladů stěn, oken nebo dveří. Je běžným stavebním materiálem v zahradní architektuře.

Borovice nachází časté využití i jako podlahová krytina, ať už v podobě terasových prken, či podlahových palubek. Borovicové dřevo dobře snáší vlhké venkovní prostředí a déle odolává hnilobě. Má také poměrně vysokou pevnost v ohybu i v tlaku a snese větší zatížení. Při správné impregnaci a péči vydrží i několik desetiletí. Mezi další přednosti borovice pak patří její cenová dostupnost – řadí se mezi levnější jehličnaté dřeviny.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz