Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Jak obložit schody dřevem?

Přestavujete starý dům nebo byt a chtěli byste svůj interiér oživit dřevem? Nebo se rozhodujete, jakým materiálem obložit schody ve vaší novostavbě? Pokud jste na jednu z těchto otázek odpověděli ano, možná vám právě tento rádce pomůže k vašemu vysněnému bydlení. Inspirujte se, čím a jak si schody ve vašem interiéru obložit.

Zdroj: Bigstock.com

Správná příprava – polovina úspěchu

Předtím než začnete s jakoukoli renovací, je potřeba vše důkladně naplánovat. V tomto případě jde o přípravu betonových schodů, které budete obkládat dřevem.V prvním kroku zvažte výběr samotného materiálu. Pokud například máte v interiéru dřevěnou podlahu, je vhodné s ní obklady pro schody sladit. Betonový povrch schodů byste měli nejprve zbavit všech nečistot a nerovností. Také byste se měli ujistit, že je suchý, než s předělávkou začnete. 

Co budete při obkládání schodů potřebovat?

Na správnou instalaci dřevěného obkladu na schody budete potřebovat několik základních nástrojů – pilu na řezání, vodováhu, lepidlo, metr a vrták. Doporučujeme použít speciální lepidlo určené na lepení schodů, pokud chcete zaručit, že výsledek bude co nejkvalitnější.

Krok za krokem

Krok 1: výroba jednotlivých stupňů a podstupňů schodiště

Každé schodiště je individuální, proto je potřeba si předem naměřit rozměry jednotlivých stupňů a podstupňů. Při tomto kroku si můžete pomoct šablonou z kartonového papíru, která bude kopírovat jednotlivé schody. Tuto šablonu potom překreslíte na dřevo a vyřežete. Nezapomínejte na rezervy, které můžete v případě potřeby po zkušebním nanesení ořezat. Na obkládání doporučujeme použít palubovku nebo hoblované hranoly

MÁM ZÁJEM O PALUBOVKU

Krok 2: spojování stupňů a podstupňů

Když už máte nařezané jednotlivé stupně a podstupně, spojte tyto prvky pomocí šroubků do tvaru písmene „L“. Předpřipravené části potom položte na schody a zkontrolujte, zda pasují a jsou vodorovné. Pokud ne, upravte, případně dořežte.

Krok 3: nanášení lepidla a zatížení

Po ozkoušení můžete začít s aplikací. Lepidlo naneste na podstupeň a vršek betonového stupně a ihned přiložte připravené dřevěné desky na schody. Po nalepení ještě proveďte kontrolní měření vodováhou. Pokud je vše v pořádku, můžete schod zatížit závažím. Tento postup opakujte se všemi dřevěnými dílci.

 Zdroj: Bigstock.com

Krok 4: finální doladění dřevěného obkladu

Poslední fáze spočívá ve vyčištění obkladu vlhkou utěrkou, abyste se zbavili drobného prachu a nečistot na povrchu. Na závěr aplikujte olej nebo vosk na dřevo.

MÁM ZÁJEM O OLEJ A VOSK NA DŘEVO

Garancia najlepšej ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz