Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

RÁDCE: Jak vybrat kvalitní a odolnou podlahu do kuchyně?

Doba, kterou trávíme v kuchyni, se liší jedinec od jedince. Na Ukrajině stráví lidé vařením asi 13 hodin týdně, v Polsku nebo Británii 6 hodin, ve Francii věnují času v kuchyni 5,5 hodiny. Podlaha tvoří důležitou součást domu, a když si vybíráte novou, je dobré si nejprve promyslet, co od ní očekáváte. A o podlaze v kuchyni to platí dvojnásob. Poradíme vám, co byste měli zohlednit a jak při výběru nešlápnout vedle.

Co děláte v kuchyni kromě vaření?

Není náhodou, že jsme na začátku zmínili statistiku času stráveného v kuchyni. Je rozdíl, zda si podlahu vybíráte jako mladý pár, který kuchyň využívá pouze o víkendech kvůli času trávenému v práci nebo ve škole, nebo jako rodina, která v kuchyni snídá, obědvá, večeří, a dokonce v ní i píše domácí úkoly. A myslet byste měli také s ohledem na budoucnost – z mladého pracujícího páru se časem může rodina stát. Čím více času v kuchyni strávíte, tím by měla být odolnější. Díky tomu ji nebudete muset za pár let měnit.

Co od podlahy očekáváte

Po posouzení vašich potřeb a zvážení času stráveného v kuchyni je důležité se zamyslet nad tím, co všechno při výběru podlahového materiálu hraje roli. Odpovězte si na následující otázky.

  • Jak velká je vaše kuchyně?
  • Jak často v ní budete?
  • Kolik lidí se po ní bude běžně pohybovat?

Podlahové materiály se liší cenou, vzhledem, pevností a odolností. Podívejte se s námi na výběr těch nejoblíbenějších. Důležité je myslet i na to, že v kuchyni budete pracovat s potravinami a hrnci. Sáhněte proto radši po materiálu, který vydrží pád hrnce či rozlitý olej.

Jaké materiály si můžete pro svou kuchyň vybrat?

Dřevěná podlaha do kuchyně

Dřevo patřilo a stále patří do kategorie luxusních a výběrových materiálů. Do kuchyně vám vnese příjemnou atmosféru domova. Jeho vynikající tepelná izolace zaručuje, že vám zima na nohy nebude ani při silných mrazech. Dřevěná podlaha do kuchyně je optimálním řešením i v případě, že uvažujete o podlahovém vytápění, které je nejen velmi pohodlné s jednoduchým ovládáním, ale také poskytuje spolehlivý zdroj tepla během chladných podzimních a zimních dnů. Kromě skvělého vzhledu je benefitem dřevěné podlahy i její všestrannost. Můžete ji doplnit tradičním i moderním nábytkem, aniž byste narušili celkovou harmonii interiéru. Jedinou nevýhodou dřevěných podlah je nutnost jejich údržby. Pokud chcete, aby vypadala stále jako nová, musíte se o ni pravidelně starat.

Dřevěná podlaha v domácnosti

Dlažba – oblíbený materiál do renovovaných kuchyní

Největší předností dlažby je její odolnost, zejména vůči vodě nebo chemikáliím. Nemusíte se bát poškození, rychlého opotřebení, ani nehod v podobě pádu hrnce nebo pánve. Tento materiál je jedním z nejtvrdších materiálů, z nichž se kuchyňské podlahy vyrábí, a pokud svou kuchyň často používáte, dlaždice jsou skvělou volbou. Nevýhodou je naopak tepelná izolace a skutečnost, že dlažba je stále studená, přestože ji lze kombinovat s podlahovým vytápěním. Pokud patříte mezi teplomilné jedince, sáhněte raději po teplejším materiálu. Pokud se přeci jen rozhodnete pro dlažbu, vyberte si vyrobenou mechanicky tak, aby byla vysoce odolná, a ideálně s protiskluzovým povrchem. V neposlední řadě věnujte pozornost vzhledu – pokud máte malou kuchyň, výrazná podlaha ji opticky ještě zmenší.

Z vinylu se dělá víc než jen desky

Vinylová podlaha je skvělou volbou pro ty, kteří si v kuchyni chtějí užívat komfort měkkého povrchu. To je charakteristický rys těch typů vinylu, se kterými se v obchodech setkáte nejčastěji. Druhou možností je tvrzený vinyl, který se nejvíce vyskytuje ve formě dílů. Je tvrdší a má delší životnost, ale také vyšší cenu. Jednou z největších výhod vinylu je jeho variabilita. Množství barev a vzorů, které vaše kuchyňská podlaha může mít, je téměř nekonečné. Můžete si vybrat i dřevěný vzor, který je na rozdíl od opravdového dřeva odolný proti vodě a vlhkosti. Vinyl lze doplnit podlahovým vytápěním. Nevýhodou měkké podlahy je její náchylnost k poškození v případě umístění těžkého nábytku či pádu kuchyňského náčiní.

Zdroj: bigstock.com

Nakoupeno? Je čas podlahu položit a používat

Každý druh podlahy má svůj specifický postup pokládky. Všechny podrobně popsat by vydalo téměř na román. Je důležité se o postupu pokládky informovat už při nákupu, abyste se vyhnuli nepříjemnostem a zbytečnému hledání doma. Rozhodnete-li se pro podlahu dřevěnou, naši odborní pracovníci vám s jejím položením rádi poradí. Konkrétní typ si můžete vybrat z naší nabídky v pohodlí domova. Podlahu vám rádi nachystáme a buď připravíme k vyzvednutí v našem showroom, nebo vám ji doručíme naší dodávkou. Tak co? Už jste si vybrali budoucí podlahu do své kuchyně?

Garancia najlepšej ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz