Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Přemýšlíte, jakou podlahu zvolit na balkon? Poradíme vám, jaké máte možnosti

Balkon je prostor, který mnoho lidí opomíjí a který nejčastěji využívají jako místo pro sušení prádla nebo jako sklad. Pravdou však je, že i s malým počtem m², které balkon nabízí, můžete vyčarovat příjemné a užitečné místo. Důležitým základem je odolná podlaha. Jaké máte možnosti?


Podlaha na balkon 5× jinak

Materiálových, typových i druhových možností podlahy na balkon je mnoho, nicméně v praxi je pět základních typů:

  • beton
  • keramická dlažba
  • dřevěná podlaha
  • dřevoplast (kompozitní desky)
  • umělý trávník

Industriální beton

Beton se většinou používá jen jako podkladový materiál, nicméně milovníci minimalismu a industrialismu v bydlení ho často nezakrývají. Betonová podlaha na balkoně je velmi efektní a můžete ji zkombinovat prakticky s jakýmkoliv zařízením. Je však pravděpodobné, že ji postupem času zakryjete koberečkem nebo rohožkou, protože chůze po studeném betonu není moc příjemná.


Klasické dlaždice

Keramické dlaždice patří k balkonové klasice a většinou se dodávají jako standard v novostavbách. Jde o finančně velmi dostupné řešení, které je nenáročné na údržbu i běžný úklid. Právě beton bývá často vhodným podkladem pod dlaždice. Při výběru si dávejte pozor na barvu dlaždic a na jejich složení. Exteriérová podlaha by měla být mrazuvzdorná a protiskluzová. U dlažby na balkon volte spíše světlejší odstíny, protože tmavé se při vedrech rychleji a o mnoho více zahřejí a jejich teplota se může držet až kolem 80 °C.

Příjemná dřevěná podlaha na balkon

Dřevěná podlaha na balkon je velmi stylová a při správné údržbě a ochraně materiálu vydrží o mnoho let déle, než se o ní všeobecně předpokládá. Dřevěná podlaha udržuje příjemné teplo, nepřehřívá se a balkonu dodá šmrnc přírody. Aby vám však dlouho sloužila a zůstala stejně krásná, jako když jste ji položili, je nutné se o ni správně starat. Před prvním položením nezapomeňte všechny desky ze všech stran ošetřit olejem a potom ji olejovat minimálně jednou ročně (v ideálním případě 2× – vždy na jaře a na podzim).

Dřevěná podlaha obvykle bývá dražší než dlaždice, pokud si však nevyberete exotické dřeviny, ale vsadíte na ty místní, případně odolnější severské, výsledná cena vysoká nebude. Kvůli bezpečnosti by dřevěná podlaha měla mít drážky.

OBJEVTE NAŠE PRODUKTY

Oblíbený a moderní dřevoplast – kompozitní desky

Podlaha na balkon z dřevoplastu – kompozitních desek – představuje ideální kompromis, pokud nechcete investovat do dřevěné podlahy nebo se vám o ni nechce pravidelně starat. Vypadá jako dřevěná, na dotek však cítíte, že se jedná o plastovou imitaci. Péče o podlahu z dřevoplastu je podobná jako péče o dlaždice, její instalace je navíc jednoduchá – jednotlivé části skládačky (WPC terasová prkna) můžete položit i na starou podlahu. Docílíte tak atmosféry dřeva a usnadníte si péči. Podlahu z kompozitních desek se doporučuje občas vyčistit vysokotlakým přístrojem.


Umělý trávník pro navození atmosféry

Položit na balkon umělý trávník sice může na první pohled znít zvláštně, ale vězte, že mnohé české domácnosti volí právě tuto možnost. Je ideální, pokud máte větší balkon nebo terasu, a zvlášť když máte malé děti, které si za příjemného počasí mohou hrát na balkoně „na trávě“.

Existuje několik typů umělých trávníků – od dražších, které věrně napodobují opravdovou trávu, až po levnější, které trávu imitují o něco hůře. Podlaha na balkon z umělého trávníku se nejlépe kombinuje s dřevěnou palubovkou, není to však podmínka.

PROHLÉDNOUT CENÍK PRODUKTŮ

Záruka nejlepší ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz