Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Buďte kreativní – vyrobte si originální nábytek z palet

Originální vybavení bytu či domu, které bude splňovat vaše představy a se kterým ohromíte i své hosty. Přesně takové požadavky může splnit originální nábytek z dřevěných profilů a palet. Dokáže si ho vyrobit každý, kdo má čas a chuť tvořit. A kromě funkčního vybavení budete mít ještě skvělý pocit z vlastnoručně vytvořených kousků.

Ne náhodou se nábytek z palet těší velké oblibě. Je levný, originální a jeho rozměry i vzhled se přizpůsobí jakémukoli prostoru. Po správné úpravě je takový nábytek vhodný i do exteriéru a při dobré péči vydrží několik let. Velkou výhodou také je, že pokud vás daný kus nábytku omrzí, můžete ho jednoduše rozebrat a vdechnout mu nový život. Z palet si můžete vyrobit například postel, stůl nebo třeba věšák. A radost můžete udělat i svým ratolestem – na houpačce z palet si určitě užijí spoustu zábavy.

Ze skladu třeba do ložnice

Palety se standardně využívají pro snadnější manipulaci s těžkým zbožím. Díky paletám se zboží může jednoduše přesouvat vysokozdvižným nebo nízkozdvižným vozíkem. Palet existuje také několik typů, přičemž při výrobě nábytku se nejvíce uplatní europalety. Jsou dřevěné a jejich rozměry jsou přesně dané – 1200×800×144 mm. Jedna paleta váží od 20 do 24 kg v závislosti na vlhkosti dřeva a její nosnost může být až 2 000 kg. Při výrobě nábytku si ale palety můžete snadno přizpůsobit podle svých představ – ořezat je, nalakovat, namalovat a podobně.

Postel z palet

Postele z palet jsou praktické. Můžete si je zhotovit v různé výšce přesně podle svých potřeb. Palety také poskytují jistou variabilitu, takže se nemusíte vázat jen na předem určené rozměry postele u již hotových konvenčních výrobků v obchodě.

Design postele je jen na vás.

Postel z palet můžete doplnit vkusnými světýlky.

Palety hravě nahradí i noční stolek.

Posezení z palet

Je jen na vás, jestli sezení z palet umístíte do interiéru nebo exteriéru. Při péči o venkovní nábytek z palet vám poslouží lazury nebo laky určené pro venkovní použití. Pro zvýšení pohodlí doporučujeme posezení doplnit matracemi a polštáři. V interiéru naopak sedačka z palet nepotřebuje zvláštní péči.

Palety se dají vrstvit do libovolné výšky.

Sezení z palet můžete natřít jakoukoli barvou.

Barevné a originální paletové posezení.

Stůl z palet

Konferenční, pracovní nebo jídelní? Z palet můžete vyrobit jakýkoli stůl, který snadno přizpůsobíte dispozicím daného prostoru i svému vkusu.

Stůl z palet se hodí i do malých prostor

Z palet můžete vyčarovat i krásný rustikální stůl.

Konferenční stolek z palet na kolečkách vám usnadní úklid. 

Doplňky z palet

Palety nabízejí opravdu široké možnosti. Kromě nábytku z nich můžete vytvořit také nápadité doplňky do kuchyně, koupelny, na chodbu a kamkoli, kam vás napadne.

Odpadkový koš, dřevěný věšák i police za palet

Nebojte se popustit uzdu své fantazii a vybavit svou domácnost výrobky z palet, které jsou praktické, funkční a k tomu vzhledově netradiční.

Koš z palet se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru.

Praktický věšák

Levný a univerzální odkládací prostor.

Police pod umyvadlo

Neobyčejná police, která naplní vaše potřeby.

Potěšte sebe i své nejmenší

Z palet můžete vytvořit i vkusné dekorativní prvky, jako jsou například květináče. Pohodlnou houpačkou pak zase jistě uděláte radost svým dětem, které můžete do výroby – například při natírání a zdobení také zapojit.

Police s květináči oživí interiér i exteriér.

Pohodlná houpačka

Houpačku z palet si oblíbí děti i dospělí.

Koupelnová police

Do praktické police uložíte nejen koupelnové doplňky.

To ale není všechno. Z palet dokážete vytvořit jakýkoli jiný kus nábytku, který bude mít vždy osobitý styl, a bude vás těšit, že jste ho vyrobili vlastníma rukama.

Foto: Pinterest, Bigstock

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz