Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Průvodce: Jak vybrat vhodné oleje na dřevo?

Pořídili jste si dřevěný obklad, který nebyl ošetřený, a bojíte se o jeho životnost? Zaujal vás trend dřevěné provensálské terasy? Ať už je důvod jakýkoli, dřevo můžete chránit jednoduše a hlavně efektivně. Stačí trocha oleje na dřevo a životnost dřeva tím několikanásobně zvýšíte. Ale jaký olej na dřevo koupit, když jich v současné nabídce existuje několik? Poradíme vám s výběrem!

Jaký olej na dřevo zvolit?

Prvním rozhodujícím faktorem, který byste při výběru vhodného oleje měli zvážit, je umístění dřeva a to, jakým vlivům a zátěži bude vystaveno. Nejvíce toho musí obvykle „snést“ dřevo v exteriéru, ať už se jedná o terasové palubky či například zahradní nábytek. Zohlednit byste měli také typ dřeviny, neboť některé druhy dřeva jsou náchylnější k poškození než jiné a je proto vhodné zvolit pro ně olej s vyšší ochranou. V neposlední řadě do hry vstupují také vaše osobní estetické preference, kdy můžete upřednostnit oleje, jež zachovají přirozenou krásu dřeva, nebo ho naopak obarví do požadovaného odstínu.

Vybíráme olej na venkovní dřevo

Dřevo v exteriéru je vystaveno nejen povětrnostním vlivům, jako je vlhkost, vítr, UV záření či mráz, ale také škůdcům v podobě hmyzu a hniloby. Jeho ošetření vhodným olejem je tedy pro zachování dlouhé životnosti, funkčnosti i krásy naprosto nezbytné. Pro venkovní dřevo proto vybírejte oleje s následujícími vlastnostmi:

  • Odolnost vůči vodě: Olej by měl chránit dřevo před vodou, která by mohla způsobit jeho bobtnání a praskání. Vybírejte proto oleje s vodoodpudivou úpravou.
  • Odolnost vůči UV záření: UV záření zase může vést k vyblednutí a poškození dřeva. Zkontrolujte proto, že vámi zvolený olej obsahuje UV filtr.
  • Tvrdost a dlouhá životnost: Tvrdé oleje vytváří na dřevě velmi odolný ochranný film, který vydrží 2-5 let bez údržby. Nebudete tak muset dřevo natírat příliš často.
  • Přirozený vzhled: Olej by měl zachovat a zdůraznit přirozený vzhled dřeva.

U venkovního dřeva nešlápnete vedle s exteriérovou olejovou lazuru na dřevo Saicos Holz-Specialol.

Na trhu dnes najdete také oleje, které jsou určeny přímo pro konkrétní vybavení či stavební prvky. Pořídit tak můžete například speciální terasový olej, se kterým prodloužíte životnost své terasy. Doporučujeme například terasový olej Saicos HOLZ-SPEZIALOL.

Jaký olej na dřevo umístěné v interiéru?

Oleje určené na dřevo v interiéru musí kromě dlouhotrvající ochrany být také zdravotně nezávadné a měly by udržovat přirozenou elasticitu dřeva. Vhodnou volbou jsou proto například vosky na bázi přírodních olejů, které umožní dřevu dýchat, jsou nezávadné, udržují dřevo elastické, ale zároveň jsou velmi odolné. Doporučujeme například interiérové vosky Saicos Colorwachs. Pokud chcete dřevu kromě ochrany poskytnout i nový design, můžete si kromě bezbarvé možnosti vybrat i produkty z barevných kombinací.

A co dřevěné podlahy?

Zachovat přirozenou barvu dřevěné podlahy může být náročné. Olejový nátěr musí být dostatečně silný, aby omezil smršťování a nadouvání dřeva. Na všechny druhy podlah, ale i na stoly a pracovní desky doporučujeme tvrdý voskový olej na dřevo Saicos Hartwachsol. Tento olej má prodyšné póry, které zajišťují dlouhodobou trvanlivost, a je vysoce odolný vůči opotřebení. Zapracování do dřeva je nenáročné a efekt je dlouhotrvající.

Dřevěný nábytek, terasy, interiérové podlahy, ale i ploty či hračky mají zvláštní nádech. Aplikací olejů dřevu zajistíte dlouhou trvanlivost. Před každou aplikací produktu si pečlivě přečtěte návod k použití a postupujte podle něj. Dřevo dýchá, a proto potřebuje vaši péči.

Záruka nejlepší ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz