Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Proč dbáme na sušení dřeva a jak mu to pomůže?

Sušení dřeva je nutné pro jeho celkovou kvalitu a trvanlivost konečného produktu. Dbáme na to, abyste si u nás koupili zboží s dlouhou životností a neměli s ním práci navíc. Přečtěte si, co se u nás děje se dřevem předtím, než se dostane k vám domů.


Sušení dřeva je důležité

Při sušení dřeva se odstraní přebytečná vlhkost, která dočasně zvyšuje objem dřeva. Sušení dřeva i používání suchého vstupního materiálu při výrobě dřevěných profilů, jako jsou tatranský profil, srubový profil či palubky, jsou velmi důležité pro výslednou kvalitu a životnost. Dřevo je po procesu sušení méně náchylné k praskání, pnutí a kroucení, přičemž jeho póry zůstávají otevřené.

Důkladným vysušením dřeva se také snižuje riziko tzv. rozsušení a praskání profilů po montáži. V dřevěném obkladu nebo podlaze, která není dostatečně suchá, mohou po určité době vzniknout nechtěné mezery, které se těžko odstraňují.

Jak sušíme naše dřevo?

Naše firma používá moderní způsob – kondenzační sušičku na dřevo. Kondenzační sušení řeziva patří mezi nejpřirozenější způsoby nuceného sušení. Dřevo v takové sušičce necháváme při stálé teplotě okolo 40–50 stupňů Celsia většinou čtyři až osm dní. Délka sušení samozřejmě závisí na materiálu a požadované zbytkové vlhkosti.

Na vlhkosti záleží

Správnou zbytkovou vlhkost určujeme podle toho, k čemu má dřevo nakonec sloužit. Zjišťujeme ji snadno pomocí senzorů zapíchnutých ve dřevě. Palubovky nebo tatranský profil určený do interiéru sušíme na 10–13 % zbytkové vlhkosti. Pokud je dřevěný profil určen do exteriéru, jako například v případě srubových palubek, snižujeme jeho vlhkost na 14–16 %.

Po vysušení dřeva na správnou hodnotu sušičku otevřeme a necháme dřevo vychladnout a stabilizovat. Už po pár hodinách můžeme usušené dřevo zpracovat do požadovaného typu dřevěného profilu a uskladnit.

Záruka nejlepší ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz