Potřebujete poradit?

Roman    +420 601 390 004 Pon-Sob, 7:00 - 19:00 hod. 
 info@palubky-online.cz

Inspirujte se: Jak na rustikální styl bydlení

Rustikální vzhled domova láká stále více lidí. Tento styl, v moderní době charakterizovaný přírodními materiály jako je dřevo a svěžími tvary, je stále oblíbenější. Níže naleznete tipy, jak docílit rustikální atmosféry ve vašem vlastním bydlení. Nechte se inspirovat a vdechněte svému domovu nezaměnitelný půvab starých časů v moderním hávu 21. století.

Rustikální obklad v restauraci, palubky-online.cz

Rustikální styl je stále v kurzu

Přírodní materiály zpříjemní interiér vašeho domova. V rustikálním stylu převažuje hlavně rustikální dřevěný obklad ze smrku, borovice nebo olše. Tvar nábytku sice bývá netypický, představuje však elegantní řešení pro váš interiér. Není žádným překvapením, že rustikální styl najdete v rozličných podnicích. Jeho autenticitu si oblíbily mnohé kavárny a restaurace.

Důraz se klade na neutrální tóny

Oživte svůj domov dřevěným rustikálním obkladem. Na výběr máte z více odstínů. Zkombinujte světlý rustikální obklad s tmavším nábytkem a dosáhnete požadovaného kontrastu. Můžete to udělat i naopak. Při volbě materiálu se rozhodujte pro typy dřeva s přírodním zbarvením.

S kvalitním obkladem rustik poznáte rozdíl

Pro rustikální obklad nebo nábytek se vyplatí zvážit materiál, který vám vydrží roky – proto doporučujeme tatranský profil RUSTIK. Vyrábí se ze sibiřského smrku se sekaným a kartáčovaným povrchem. Při výrobě tohoto profilu se využívá speciální automatizovaný způsob ošetření a úpravy jeho povrchu. Výsledkem je kvalitní dřevo s jedinečným zpracováním a luxusním vzhledem. Prémiový tatranský profil RUSTIK je dostupný také ve verzi s termo úpravou s ještě delší životností. Díky svým vlastnostem se často stává volbou náročnějších zákazníků.

MÁM ZÁJEM O KVALITNÍ DŘEVĚNÝ OBKLAD RUSTIK


Rustikální nábytek jako vkusný doplněk

Při výrobě, ale i úpravě nábytku můžete využít tatranský profil RUSTIK, který se na nábytek jednoduše aplikuje ve formě obkladu. Aplikováním dřevěného obkladu RUSTIK na nábytek docílíte masivního vzhledu, který je pro rustikální nábytek typický. Díky své vysoké odolnosti rustikální obklad zvýší životnost dřevěného nábytku.

Zdroj: Bigstock.com

Pro rustikální styl jsou typické jemné vzory

Oživte místnost závěsy s květinovým vzorem. Přidejte k nim dekorace v retro stylu, například proutěné koše. Pokud však nemáte nic po ruce, určitě stojí za pokus navštívit bazar. Můžete tam objevit zašlé keramické šálky, květináče nebo mlýnky na kávu. Pro oživení vaší domácnosti můžete použít většinu starších kousků dekorací.

Zdroj: Bigstock.com

Tip na závěr

Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří si potrpí na kvalitní věci, zvažte výrobu vlastní knihovny v rustikálním stylu. Kromě dřevěných desek budete potřebovat tužku, metr, vrtačku, šroubovák, šrouby a spojovací díly. Pokud budete chtít knihovnu natřít a ochránit proti škůdcům, nezapomeňte ani na barvu, lak či lazuru na dřevo.

Začněte označením míst na deskách, kde je chcete spojit s ostatními díly. Použijte přitom metr a značky si raději vícekrát zkontrolujte. Předejdete tak znehodnocení materiálu. Následně vezměte vrtačku a vyvrtejte díry potřebné pro šroubky. Spojte je šroubovákem. Můžete to však udělat i lepením nebo pomocí jiného spojovacího prostředku. Na závěr knihovnu doporučujeme natřít barvou a lazurou na dřevo.

Garancia najlepšej ceny

Dávejte si pozor. Našli jste u tohoto produktu nižší cenu? Možná není taková, jak vypadá.

Zeptejte se prodejce, zda cena zahrnuje DPH, protože je běžnou praxí, že prodejci uvádějí cenu bez DPH pod slovy jako čistá nebo konečná cena, která je stejná nebo o něco nižší než naše ceny, které zahrnují DPH, ALE nezahrnují DPH, a proto vás celá objednávka může stát o 20 % více.

Příklad:
20x146mm u nás 276 Kč/m2 s DPH
u konkurence 273 Kč/m2 jen tak = 328 Kč s DPH

Systém slev. Při objednání většího množství zboží poskytujeme našim zákazníkům možnost zakoupit zboží se slevou.

Pokud jste v rámci příslušné soutěže našli výhodnější nabídku, napište nám. Pokud to bude možné, cenu dorovnáme.

TIMBER PROFIL s.r.o., Lidická 700/19, Brno 602 00, 601 390 004, info@palubky-online.cz